aktualności    


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
...

[']


Andrzej był Żeglarzem. Od połowy lat sześćdziesiątych związał się z Klubem Turystyki Wodnej "Mewa". Pierwsze kroki stawiał na Zalewie, na Cadecie. Był przewodnikiem turystycznym, działał w kieleckim oddziale PTTK, pełniąc odpowiedzialną funkcję skarbnika. Działał aktywnie na rzecz utworzenia i zagospodarowania szlaku kajakowego na Nidzie i Pilicy. Zorganizował niezliczone spływy kajakowe. Pomagał w pracy Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce".
Ostatnio pełnił funkcję Komandora KTW "Mewa".

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Odszedł od nas wspaniały człowiek - Andrzej Gębuś, zamieszczam kilka słów od siebie, gdyż znałem go i ceniłem niezwykle.

Andrzej Gębuś... przyjaciel żeglarzy, przyjaciel wodniaków, przyjaciel turystów, przyjaciel ludzi...

Społecznik, artysta, zapalony kajakarz, przewodnik turystyczny, znawca regionu. Niewielu już ludzi tego pokroju, zawsze chętny do pomocy, zawsze gotowy poświęcić swój czas innym. Od wielu lat przyjaciel naszego Klubu, dobry duch ośrodka na Cedzynie, organizator wielu spływów kajakowych, zapoczątkował odrodzenie się kajakarstwa na Nidzie, Kamiennej...

Nie każdy wie, że Andrzej był uzdolnionym artystą - malarzem, rysownikiem i rzeźbiarzem. Jego wyrafinowana technika i ciekawe spojrzenie pozwoliło stworzyć znaczną ilość arcyciekawych dzieł. Znaczna większość o tematyce ulubionej - żeglarskiej.

To smutny dzień dla wszystkich, dla tych którzy go znali, dla tych, którzy go cenili i szanowali.
Zawsze wspaniale mi się dyskutowało z Andrzejem, a w sercu i pamięci pozostanie jako niezwykły, uroczy, otwarty żeglarz, niespokojny duch, szukający swego miejsca na ziemi.

W pamięci na zawsze
- Adam Rogaliński
27 07 2010 - ip.

 
 

Natasza Caban

Zobaczyć Morze

guestbook DZIENNIK POKŁADOWY

chomik HORN Chomik HORN

KM HORN - FACEBOOKFACEBOOK

KM HORN - subskrybujGoogle Groups

 


 
FreeTibet ratujtybet.org
 
Katalog Gwiazdor
HORN © 2006      webmaster: ip.    |lista dyskusyjna |księga gości |kontakt|