aktualności    


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Gala 25-lecia Klubu Morskiego HORN
W dniu 19-tym listopada, w sali Pałacyku Tomasza Zielińskiego w Kielcach odbyła się Gala z okazji XXV-lecia istnienia Klubu Morskiego HORN. Gośćmi honorowymi Gali byli konsul Honorowy Republiki Chorwacji Pan Paweł Włodarczyk oraz zastępca Prezydenta miasta Kielc Pan Czesław Gruszewski.
Gala była podsumowaniem 25 letniej działalności Klubu, pozwoliła także na przedstawienie dorobku. Prowadzącym Galę był Pan Robert Szumielewicz, który znakomitym wprowadzeniem zaprosił do otarcia Gali V-ce Komandora Klubu Pana Marcina Łukasiaka.Po tym pierwszym przemówieniu głos zabram Pan Czesław Gruszewski, który w imieniu Prezydenta Wojciecha Lubawskiego przekazał na ręce komandora klubu Pana Jerzego Ziętala list gratulacyjny, a od siebie drobny upominek. Następnie rozpoczęły się prezentacje dorobku. Adam Rogaliński przedstawili historię powstania oraz pierwszych 10 lat istnienia organizacji, rolę jaką odgrywały w rozwoju klubu rejsy w Chorwacji organizowane nieprzerwanie od 2001 r., gdzie kształciła się i rozpoczynała swe żeglarskie kariery większość klubowych skiperów oraz rolę jaką Klub odegrał w budowaniu i rozwoju chorwackiego rynku turystyki żeglarskiej. Po tym wystąpieniu głos zabrał Konsul Pan Paweł Włodarczyk dziękując klubowiczom za włączenie się w wsparcie Chorwacji w rozwoju ruchu turystycznego, będącego dziś ważnym elementem gospodarki tego kraju, będąc jednocześnie także działalnością pozwalającą na znakomite poznanie się bliskich sobie narodów. W kolejnym wystąpieniu Marcin Łukasiak przedstawił działalność szkoleniową "hornowców", wraz sylwetkami instruktorów oraz kapitanów, powtórnie Adam Rogaliński przedstawił historycznie wyprawy organizowane przez Klub - od najstarszych rejsów przez eskapady na Wyspy Owcze i Islandię do wyprawy na północną Syberię, uwzględniono w pokazie także udział członków Klubu w rejsach na Horn i Spitzbergen. Grzegorz Honek przedstawił najnowszą wyprawę - odbywający się właśnie wieloetapowy rejs na Karaiby i z powrotem. Następnie Piotr Molasy przedstawił dokonania Horn w zakresie rozwoju ratownictwa i bezpieczeństwa na wodzie oraz doświadczenia ze współpracy z organizacjami profesjonalnie zajmującymi się ratownictwem wodnym. Wojtek "Wasyl" Wiszniewski przedstawił historię bazy Klubu oraz plany rozwojowe przedstawiając jako przykład realizacji podobnego projektu marinę Tarnobrzeg prowadzoną przez naszych przyjaciół z za Wisły. Po tym pokazie był czas na wyróżnienia, dla Marcina "Baniaka" Banach za rolę jaką odegrał w rozwoju Klubu oraz dla Janusza "Leśniczego" Marcinkowskiego za 50 letni staż w działalności wodniackiej. Czesław Bujnowski wręczył prezent od przyjaciół Klubu na ręce v-ce Komandora, a ten przekazał honorowym gościom dwa pierwsze egzemplarze, jeszcze pachnące farbą drukarską, Monografii XXV-lecia Klubu Morskiego HORN. Ostatni pokaz to muzyczno - wizualna prezentacja "Tu byliśmy" - ponad siedemdziesiąt flag państw, w których byli Hornowcy i ponad 140 zdjęć z ich wypraw do tych krajów, w sześciominutowym spektaklu było finałowym wydarzeniem oficjalnej części Gali.
W części nieoficjalnej nasi przyjaciele grający na co dzień muzykę szantową i tworzący zespół Mechanicy Szanty, zaśpiewali nam kilkanaście swoich utworów. Po tej muzyczno - kulturalnej części imprezy i przeniesieniu się do wynajętego lokalu, nastąpiły rozmowy żeglarzy ... do niemal białego rana.
25 lat działalności Klubu zostało uroczyście i dogłębnie przedstawione i podsumowane.29 11 2016 - MJ

 
 

Natasza Caban

Zobaczyć Morze

guestbook DZIENNIK POKŁADOWY

chomik HORN Chomik HORN

KM HORN - FACEBOOKFACEBOOK

KM HORN - subskrybujGoogle Groups

 


 
FreeTibet ratujtybet.org
 
Katalog Gwiazdor
HORN © 2006      webmaster: ip.    |lista dyskusyjna |księga gości |kontakt|